Hoppa till sidans innehåll

Nordic Cup 2022


Nordic Cup  26-28 May at Scandic Triangeln

Countries
Finland
Sweden
Island
Norway
Denmark
Faroe Islands

Team Finland
Kirsi Viinikainen Sari Nikula Kaisu Rekinen Lottanoora Heinäharju
Kirsi Viinikainen.jpgSari Nikula.jpgKaisu Rekinen.jpgLotta Noora Heinäharju.jpg

Teemu Harju Jani Eiljoki Jani Keskinarkaus Jyri Ussa
Teemu Harju.jpgJani Elijoki.jpgJani Keskinarkaus.jpgJyri Ussa.jpg

Jonas Masalin Uki Takkinen Marko Knantele Paavo Myller
Jonas Masalin.jpgUki Takkinen.jpgMarko Kantele.jpgPaavo Myller.jpg
Teuvo Haverinen Veijo Viinikka Marietta Kähärä
Teuvo Haverinen.jpgVeijo Viinikka.jpgMarietta Kähärä.jpg
Amnna-Maija Räsänen Heli Kantele Toni Ahonen
Anna-Maija Räsänen.jpgIMG-20220420-WA0005.jpgToni Ahonen.jpg

Team Sweden 
Susianne Hägvall Anna Forsmark Maud Jansson Vicky Pruim
Susianne.jpgAnna.jpgMaud.jpgVicky.jpg

Ricky Nauman Andreas Harrysson Edwin Torbjörnsson Viktor Tingström
Ricky.jpgAndreas.jpgEdwin.jpgViktor.jpg

Roland Lenngren Henrik Sjöberg Björn Lejon Rickard Tingvall
Roland.jpgHenrik.jpgBjörn.jpgRickard.jpg

Mikael Rehnlund Peter Sajwani Petra Gustafsson
bild.jpgPeter.jpg280866976_4976345462421241_1213405905823991757_n (1).jpg


Team Island
Brynja Herborg Jónsdóttir Ingibjörg Magnúsdóttir Isabelle Nordskog Svanhvít Helga
Hammer

Brynja.pngIngibjörg.pngIsabelle.pngSvanhvít.png

Þorgeir Guðmundsson Guðjón Hauksson Björn Steinar Brynjólfsson Pétur Rúðrik
Guðmundsson

Þorgeir.pngGuðjón.pngBjörn Steinar.pngPétur.png

Hörður Þór Matthías Örn Hallgrímur Egilsson Vitor Charrua
Guðjónsson Friðriksson
Hörður.pngMatthías.pngHallgrimur.pngVitor.png

Kristján Sigurðsson Jesper Sand Poulsen
Kristján.pngJesper.png

Team Norway
Ramona Mostad Eriksen Veronica Simonsen Iselin Hauen Elin Aasestrand
Eikesdal

Ramona Eriksen.jpgVeronica Simonsen.jpgIselin Hauen.jpgElin Aasestrand Eikesdal.jpg

Cor Dekker Kent Sivertsen Vegar ElvevollStig Jarle Knudsen
Cor Dekker.jpgKent Jøran Sivertsen.jpgVegar Elvevoll.jpgStig Jarle Knudsen.jpg

Andreas Rokstad Christian Wilhelmsen Mikael Lindstrøm Henrik Ettrup
Andreas Rokstad.jpgChristian Wilhelmsen.jpgMikael Lindstrøm.jpgHenrik Ettrup.png

Lise Gro Finnestad  Bjørn Sjølstad Kjetil Eikesdal

Lise Gro Finnestad.jpgBjørn Sjølstad.jpgKjetil Aasestrand Eikesdal.jpg

 
Team Faroe Islands
Beinta Joensen Birthe Sikivat Jóna Miðalberg Annfríð E. Jacobsen
Beinta Joensen.jpgBirthe Sikivat.jpgJona Midalberg.jpgAnnfrid E Jacobsen.jpg

Jan McIntosh Uni ÁrtingJan Erik Fjallstein ón Johansen
Jan Mcintosh.jpg
Jan Erik Fjallstein.jpg Uni Arting.jpgJon Johansen.jpg

Allan við Rætt Heri Kallsoy Esmar Mikkelsen Bogi Arge
Allan vid Rætt.jpgHeri Kallsoy.jpgEsmar Mikkelsen.jpgBogi Arge.jpg
Hans Eivind Olsen Jens Albert Simonsen
Hans Eivind Olsen.jpgJens Albert Simonsen.jpg

Team Denmark
Janni Larsen Berit Schouw Merete Kjær Michelle Merlit
Janni-Larsen.jpgBerit_Schouw1.jpgMerete1.jpgMichelle_Merlit.jpg

Simon Bak Per Laursen Andreas Toft Jørgensen Benjamin Drue Reus
Simon_Bak_-_Fluen.jpgPer_Laursen_-_Potten.jpgAndreas_Toft_Jrgensen_-_Aaberaa.jpgBenjamin_Drue_Reus_-_Assens.jpg

Nicolai Olsen Brian Løkken Tom Veje Kristensen Mogens Christensen
Nicolai_Olsen_-_Potten.jpgBrian_Lkken_-_DK26.jpgTom_Veje_Kristensen_-_Aros.jpgMogens_Christensen_-_Potten.jpg

Søren Byø Angeline “Axel” Merlit Allan Bak Carsten Jeppesen
Sren-By.jpgAngeline_Merlit.jpgAllan Bak.jpgCarsten-Jeppesen---Elite-Comitee.jpg



Uppdaterad: 12 MAJ 2022 17:27 Skribent: Camilla Rehnlund
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Svenska Dartförbundet
Camilla Rehnlund, Guldgubbegatan 5E
434 33 Kungsbacka

Kontakt:
Tel: +46709501521
E-post: This is a mailto link

Se all info