Kvalserie KSL Kval till Superligan
Sex lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 18 april, 25 april, 27 april, 4 maj, 9 maj
No Name 9:an från SL
Old Bowler 10:an från SL
WM-darta 2:an från 1A
Kolingen 4:an från 1A
Time Out 2:an från 1B
TTVH 3:an från 1B
|
|
Kvalserie K1A Kval till division 1
Sex lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 17 april, 27 april, 4 maj, 8 maj, 11 maj
Oslagbar 9:an från 1A
Power Dart 10:an från 1B
Berga Bull 2:an från 2A
Picasso 3:an från 2B
Warsteiner 2:an från 2C
La Gamba 3:an från 2D
|
|
Kvalserie K1B Kval till division 1
Sex lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 17 april, 27 april, 4 maj, 8 maj, 11 maj
Gröna Lyktan 10:an från 1A
Tyresö 9:an från 1B
Down Under 3:an från 2A
Old Bowler 2:an från 2B
Telge Dart 3:an från 2C
Kometen 2:an från 2D
|
|
Kvalserie K2A Kval till division 2
Sex lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 17 april, 27 april, 4 maj, 8 maj, 11 maj
Sollentuna 9:an från 2A
Märsta Arlanda 10:an från 2B
Flärpen 2:an från 3B
Stollarne 3:an från 3A
Enebybergs Puben 2:an från 3C
Eddy's DC 3:an från 3D
|
|
Kvalserie K2B Kval till division 2
Sex lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 17 april, 27 april, 4 maj, 8 maj, 11 maj
Rimbo PK 10:an från 2A
Husby 9:an från 2B
Märsta Arlanda 3:an från 3B
Avalon 2:an från 3A
Faster Annas 3:an från 3C
Lokatten 2:an från 3D
|
|
Kvalserie K2C Kval till division 2
Sex lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 17 april, 27 april, 4 maj, 8 maj, 11 maj
Victory Lakers 9:an från 2C
Sågarna 10:an från 2D
Yggdrasil 2:an från 3E
Warsteiner 3:an från 3F
Tombstone 2:an från 3G
Olympia 3:an från 3H
|
|
Kvalserie K2D Kval till division 2
Sex lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 17 april, 27 april, 4 maj, 8 maj, 11 maj
Bergsfolket 10:an från 2C
Dart Vader 9:an från 2D
E66R4 3:an från 3E
Sthlm Pilgrims 2:an från 3F
Freja/Rosen 3:an från 3G
Oasen 2:an från 3H
|
|
Kvalserie K3A Kval till division 3
Fyra lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 27 april, 4 maj, 9 maj
Forum DBC 9:an från 3A
SEB DC 10:an från 3B
Flyktens DC 3:a från 4A
Sancho Panza 4:a från 4B
|
|
Kvalserie K3B Kval till division 3
Fyra lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 27 april, 4 maj, 9 maj
Picasso 10:an från 3A
Forum DBC 9:an från 3B
Oslagbar 4:a från 4A
SHB DC 3:a från 4B
|
|
Kvalserie K3C Kval till division 3
Fyra lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 27 april, 4 maj, 9 maj
Duds 9:an från 3C
Observanterna 10:an från 3D
Big Ben 3:a från 4C
KP Jürgen 4:a från 4D
|
|
Kvalserie K3D Kval till division 3
Fyra lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 27 april, 4 maj, 9 maj
Märsta Arlanda 10:an från 3C
Hallon 9:an från 3D
Team Huvudsta 4:a från 4C
Panta Rhei 3:a från 4D
|
|
Kvalserie K3E Kval till division 3
Fyra lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 27 april, 4 maj, 9 maj
Abzolut 9:an från 3E
Olympia 10:an från 3F
Wermdö Dart 3:a från 4E
Engelbrekt 4:a från 4F
|
|
Kvalserie K3F Kval till division 3
Fyra lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 27 april, 4 maj, 9 maj
No Exit 10:an från 3E
Åsö Dart 9:an från 3F
Hammarby 4:a från 4E
Freja/Rosen 3:a från 4F
|
|
Kvalserie K3G Kval till division 3
Fyra lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 27 april, 4 maj, 9 maj
Bussiga Klubben 9:an från 3G
Mammas Pojkar 10:an från 3H
Casablanca 3:a från 4G
Dart Vader 4:a från 4H
|
|
Kvalserie K3H Kval till division 3
Fyra lag i enkelserie om två platser
|
Speldagar: 27 april, 4 maj, 9 maj
Västertorp 10:an från 3G
Dart Vader 9:an från 3H
Vitlöken 4:a från 4G
Hagges BK 3:a från 4H
|