|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVALSPELET 2002 |
|
|
|
|
|
|
Spelschema/Tabeller |
|
Matchdetaljer |
|
|
KSL |
|
|
|
|
|
|
KSL |
|
|
|
|
|
|
K1A |
K1B |
|
|
|
|
|
K1A |
K1B |
|
|
|
|
|
K2A |
K2B |
K2C |
K2D |
|
|
|
K2A |
K2B |
K2C |
K2D |
|
|
|
K3A |
K3B |
K3C |
K3D |
K3E |
K3F |
|
K3A |
K3B |
K3C |
K3D |
K3E |
K3F |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KSD |
|
|
|
|
|
|
KSD |
|
|
|
|
|
|
KDA |
KDB |
|
|
|
|
|
KDA |
KDB |
|
|
|
|
|
Matchdetaljerna
uppdateras först efter första spelomgången |
|
|
|
KSL (till Superligan) sex
lag i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: to 18/4, ti
23/4, to 25/4, to 2/5, ti 7/5 |
|
|
9:an i SL |
|
10:an i SL |
|
2:an i 1A |
|
3:an i 1A |
|
2:an i 1B |
|
4:an i 1B |
|
|
Järngä |
|
VLTDC |
|
GLDC |
|
181DC |
|
OBDT |
|
Oasen |
|
|
|
|
K1A (till div 1) sex lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: må 22/4, to
25/4, må 29/4, to 2/5, må 6/5 |
|
|
9:an i 1A |
|
10:an i 1B |
|
2:an i 2A |
|
3:an i 2B |
|
2:an i 2C |
|
3:an i 2D |
|
|
Berga |
|
Engbr |
|
MAD |
|
Polar |
|
Telge |
|
Åsö |
|
|
|
|
K1B (till div 1) sex lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: må 22/4, to
25/4, må 29/4, to 2/5, må 6/5 |
|
|
10:an i 1A |
|
9:an i 1B |
|
3:an i 2A |
|
2:an i 2B |
|
3:an i 2C |
|
2:an i 2D |
|
|
Koling |
|
Sågar |
|
Wmdarta |
|
Bro |
|
Shake |
|
Gamba |
|
|
|
|
K2A (till div 2) sex lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: må 22/4, to
25/4, må 29/4, to 2/5, må 6/5 |
|
|
9:an i 2A |
|
10:an i 2B |
|
2:an i 3A |
|
3:an i 3B |
|
2:an i 3C |
|
3:an i 3D |
|
|
Solle |
|
Faster |
|
Väsby |
|
Hjul |
|
Stoll |
|
Marku |
|
|
|
|
K2B (till div 2) sex lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: må 22/4, to
25/4, må 29/4, to 2/5, må 6/5 |
|
|
10:an i 2A |
|
9:an i 2B |
|
3:an i 3A |
|
2:an i 3B |
|
3:an i 3C |
|
2:an i 3D |
|
|
Ptdc |
|
Husby |
|
Runby |
|
MAD |
|
Sebank |
|
181DC |
|
|
|
K2C (till div 2) sex lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
|
Speldagar: må 22/4, to
25/4, må 29/4, to 2/5, må 6/5 |
|
|
9:an i 2C |
|
10:an i 2D |
|
2:an i 3E |
|
3:an i 3F |
|
2:an i 3G |
|
3:an i 3H |
|
|
Hamby |
|
Ingarö |
|
Abzolut |
|
Strix |
|
Young |
|
Time |
|
|
|
K2D (till div 2) sex lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: må 22/4, to
25/4, må 29/4, to 2/5, må 6/5 |
|
|
10:an i 2C |
|
9:an i 2D |
|
3:an i 3E |
|
2:an i 3F |
|
3:an i 3G |
|
2:an i 3H |
|
|
Panta |
|
Warst |
|
Bergs |
|
Snösä |
|
VLTDC |
|
Nynäs |
|
|
|
|
K3A (till div 3) fyra lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: to 25/4, to
2/5, ti 7/5 |
|
|
6:an i 3A |
|
7:an i 3B |
|
4:an i 4A |
|
4:an i 4B |
|
|
|
Solle |
|
Plupp |
|
Rimbo |
|
Picasso |
|
|
|
|
K3B (till div 3) fyra lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: to 25/4, to
2/5, ti 7/5 |
|
|
7:an i 3A |
|
6:an i 3B |
|
10:an i 3C |
|
4:an i 4C |
|
|
|
MAD |
|
Avalon |
|
Dogs |
|
Dagens |
|
|
|
|
K3C (till div 3) fyra lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: to 25/4, to
2/5, ti 7/5 |
|
|
9:an i 3C |
|
10:an i 3D |
|
10:an i 3E |
|
4:an i 4D |
|
|
|
Spik |
|
NNDC |
|
Obs |
|
PKP |
|
|
|
|
K3D (till div 3) fyra lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: to 25/4, to
2/5, ti 7/5 |
|
|
9:an i 3D |
|
9:an i 3E |
|
10:an i 3F |
|
4:an i 4E |
|
|
Fodud |
|
Dstuds |
|
Lokatt |
|
Rondo |
|
|
|
|
K3E (till div 3) fyra lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: to 25/4, to
2/5, ti 7/5 |
|
|
9:an i 3F |
|
10:an i 3G |
|
10:an i 3H |
|
4:an i 4F |
|
|
|
Hamby |
|
Grepen |
|
Ösmo |
|
VLTDC |
|
|
|
|
K3F (till div 3) tre lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: to 25/4, to
2/5, ti 7/5 |
|
|
9:an i 3G |
|
9:an i 3H |
|
4:an i 4G |
|
|
Telge |
|
Rondo |
|
Panta |
|
|
|
|
|
Damserierna: |
|
|
|
KSD (till SLD) fyra lag i
enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: on 17/4, on
24/4, on 8/5 |
|
|
9:an i SLD |
|
10:an i SLD |
2:an i 1KA |
2:an i 1KB |
|
|
MAD |
|
OBDT |
|
Picasso |
|
Ösmo |
|
|
|
|
KDA (till div 1) fyra lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: on 17/4, on
24/4, on 8/5 |
|
|
6:an i 1KA |
7:an i 1KB |
|
2:an i 2KA |
3:an i 2KB |
|
|
|
Olympia |
|
Engbr |
|
Gamba |
|
Rondo |
|
|
|
|
KDB (till div 1) fyra lag
i enkelserie kvalar om två platser |
|
|
Speldagar: on 17/4, on
24/4, on 8/5 |
|
|
7:an i 1KA |
|
6:an i 1KB |
3:an i 2KA |
2:an i 2KB |
|
|
Engel |
|
Olympia |
|
MAD |
|
Steel |
|
|
|
|
|
SLUTSPELET: |
|
|
|
Öppna |
|
|
|
WM-darta |
- |
Huvudsta |
|
|
|
|
|
Spikkast. |
- |
Steeltons |
|
|
|
Speldagar: |
|
|
|
Kvartsfinaler:
16/4, 18/4, 23/4 |
|
|
Semifinaler:
25/4, 29/4, 7/5 |
|
|
Final:
11/5 |
|
|
|
|
Damer |
|
|
|
Trångsund |
- |
TTVH |
|
|
|
|
|
|
VLTDC |
- |
Jade |
|
|
|
|
Speldagar: |
|
|
|
Kvartsfinaler: 17/4,
22/4, 24/4 |
|
|
Semifinaler:
29/4, 6/5, 8/5 |
|
|
Final:
11/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|