Gå till innehåll
Svenska Dartförbundet
Svenska Dartförbundet

Styrelsen i SvDF

Styrelsen för Svenska Dartförbundet är en grupp som drivs av kärleken till dart.Tillsammans samarbetar de för att främja och utveckla dartsporten i Sverige. Med varierande erfarenheter och kompetenser strävar styrelsen efter att göra dart tillgängligt och spännande för alla.

V, Ordförande Janne Hedstrom Vald till 2026 janne.hedstrom@dart.se

Kassör Maggan Ersson Vald till 2026 maggan.ersson@dart.se

Sekreterare Sibyl Lindgren Vald till 2025 sibyl.lindgren@dart.se

Ledamot Ricky Nauman vald till 2026 Ricky.nauman@dart.se

Jennie Norberg, suppleant, vald till 2025 jennie@dart.se

Suppleant Ulrika Hellström Olsson vald till 2025 ulrika.h.olsson@dart.se

Suppleant Benny Bresciani vald till 2026 benny.bresciani@dart.se

Suppleant Magnus Jonsson vald till 2026 magnus.jonsson@dart.se

Suppleant Magnus Jonsson vald till 2026 magnus.jonsson@dart.se

Publicerad: 2022-10-26

Senast uppdaterad: 2024-05-22

Författare: Camilla Rehnlund

Postadress

Guldgubbegatan 5 E

43433 Kungsbacka


Kontakta oss

070-9501521

kansli@dart.se